Tylusis skambutis (tel. 113)

Primename, kad GMP paslauga yra skubi ir neatidėliotina pagalba, kada yra gyvybei gresiantis sindromas, o gydymo paslaugas teikia ligoninės ir poliklinikos, todėl nevalia kviesti greitąją medicinos pagalbą nesant reikalo.

Tylusis skambutis

GMPS sukurta speciali programa

VšĮ Greitosios medicinos pagalbos stotis yra pasirengusi priimti prašymus dėl skubios medicinos pagalbos teikimo iš klausos negalią turinčių žmonių, gyvenančių Vilniaus apskrityje (Vilniaus miestas, Vilniaus rajono savivaldybės teritorija, Šalčininkų savivaldybės teritorija, Elektrėnų savivaldybės teritorija, Trakų savivaldybės teritorija, Ukmergės savivaldybės teritorija, Širvintų savivaldybės teritorija, Švenčionių savivaldybės teritorija), Zarasų, Molėtų ir Visagino savivaldybių teritorijose. Tuo tikslu GMPS yra sukurta speciali programa, leidžianti pagal skambinančiojo telefono numerį išsiųsti GMP brigadą į skambinančiojo gyvenamąją vietą.

Tam, kad ši programa būtų aktyvinta, reikalingi šie asmens duomenys:

  • Telefonų numeriai.
  • Tiksli gyvenamoji vieta.
  • Jeigu gyvenamoji vieta yra viensėdis, vienkiemis ar kaimo vietovė – tikslus privažiavimo galimybių aprašymas.
  • Vardas, pavardė.
  • Gimimo metai.
  • Esant galimybei – girdinčio artimojo telefonų numeriai.
  • Pagal galimybes užpildyta klausos negalią turinčio asmens anketa ir prašymas.

Klausos negalią turintys asmenys iš jų vardu GMPS užregistruotų telefonų numerių gali kviesti greitąją medicinos pagalbą trumpaisiais numeriais 113 (BITĖ, TELE2 ir TELIA tinkluose) sau ar kitiems asmenims savo gyvenamosios vietos adresu, įregistruotu VšĮ Greitosios medicinos pagalbos stotyje, todėl yra svarbus nuolatinis, operatyvus duomenų atnaujinimas. Svarbu nepadėti ragelio, kol skambutis nebus atmestas GMP dispečerio. Kai numeris 113 renkamas iš mobiliojo telefono aparato ir kvietimas yra įregistruotas duomenų bazėje, kviečiantysis gauna SMS žinutę su tekstu „Jūsų kvietimas priimtas per Vilniaus apskrities dispečerinę (tel. iš visų tinklų 113), brigada vyksta. Prašome pasitikti.“ Kai telefonas laidinis, taip pat būtinai reikia sulaukti ryšio pabaigos iš GMP dispečerio ir tik tada galima padėti telefono ragelį (ryšio laikas apie 1 min.).