Dzūką apžavėjo sostinės greitoji pagalba: gal pažeidė instrukcijas, bet toks žmogiškumas – neregėtas Nuo „negatyvo“ viešojoje erdvėje pavargęs Alytaus gyventojas sako negalėjęs nepasidalinti įspūdžiais, kuriuos į Dzūkijos sostinę jam parvežė Vilniuje apsilankę ir į pavojingą „nuotykį“ patekę, tačiau laimingai iš situacijos išgelbėti šeimos nariai. „Gal ta greitoji pagalba pagal instrukcijas net negalėjo taip elgtis, bet pasirinko žmogiškumą“, – sostinės medikų geranoriškumu negali atsistebėti Rytis.
Alytiškis Rytis 15min papasakojo, kad garbaus amžiaus (gim. 1944 m.) jo uošvienė praėjusią vasarą patyrė infarktą, o šią savaitę buvo atvykusi į Vilnių papildomai išsitirti. Senolė susmuko tiesiog gatvėje. Atsitiktinai pro šalį važiavo „užimtas“ greitosios pagalbos ekipažas, tačiau sustojo ir paėmė dar vieną pacientę, galbūt taip išgelbėjant jos gyvybę. „Medikė net atsiprašė mano dukters, kad greitojoje tuo metu buvo tik viena laisva lova. O priimamajame ji kolegoms pareiškė, kad vietoj vienos pacientės neplanuotai atvežė dvi!“ – lyg kokį stebuklą, istorijos epizodus akcentus pasakojo 15min pašnekovas. Žentas uošvienės „nuotykiuose“ asmeniškai nedalyvavo, tačiau žino visas istorijos smulkmenas.
„2023-01-10 mano dukra su mano sūnumi vežė uošvienę į Santaros klinikas Vilniuje. Uošvienė sveiksta po širdies smūgio, naujųjų metų pradžioje tai buvo suplanuotas vizitas. Iš Alytaus išvyko labai anksti, uošvienė ryte buvo nieko nevalgiusi, nes taip reikėjo pasiruošti kraujo tyrimui“, – pasakojo Rytis. Po senolės apžiūros ir tyrimų gydytojai paprašė jos palaukti keletą valandų ir sugrįžti vėl – aptarti rezultatų ir tolesnio sveikimo plano.
„Vaikai automobilyje turėjo sumuštinių, buvo laiko užkąsti ir atsipūsti“, – minėjo pašnekovas. Kai senolei buvo metas grįžti į Santaros medikų kabinetą, pacientės anūkas jau pasiliko laukti aikštelėje automobilyje, o senolė žingsniavo į ligoninę lydima anūkės.
Kaip pastaroji vėliau papasakojo savo tėčiui, maždaug pusiaukelėje ji ėmė jausti, kad močiutė vis labiau sveria parankę, nebeišsilaiko ant kojų. „Apie 12 val., čia pat prie Santarų klinikų, kur yra perėja su šviesoforu, uošvienei pasidarė labai negera. Ji apalpo tiesiog gatvėje. Tik vėliau paaiškėjo, kad staigiai labai užkilo cukraus kiekis kraujuje“, – pasakojo alytiškis apie situaciją, kuri tą akimirką atrodė mirtinai pavojinga širdies smūgį neseniai patyrusiam garbaus amžiaus asmeniui. Anot Ryčio, neprašoma į pagalbą pripuolė viena praeivė. Dukra ėmė skambinti mašinoje laukiančiam broliui, kad greičiau atbėgtų ir jis. Buvo nutarta skambinti ir skubios pagalbos numeriu 112.
„Bet žinote, ten reikėjo susakyti visus duomenis, formalumus“, – apie tai, kaip lekia sekundės, kai kiekviena iš jų atrodo gyvybiškai svarbi, minėjo alytiškis.

Kaip tik tą akimirką pro šalį važiavo greitosios pagalbos mikroautobusas. Toji neabejinga praeivė iškart pasiūlė idėją – bandykime jį sustabdyti! „Vairuotojas pamatė gestus ir iškart įjungė švyturėlius, tvarkingai sustojo šalikelėje. Pasirodo, greitoji buvo užimta, mano dukra teisinosi, kad sutrukdė, bet ta jauna medikė paprieštaravo: ką jūs, kaip mes galėjom nesustoti? Ji net atsiprašė, kad tik viena laisva lova – močiutę iškart paguldė ir išvežė, bet lydinčio asmens priimti nebegalėjo“, – siužetą perpasakojo Rytis.
Alytiškis dabar įžvelgia vienintelę bėdą: stebėtinai empatiškai pasielgusiems medikams ir neabejingai praeivei liko deramai nepadėkota. „Kad ir buvo užimti, jie labai operatyviai, kokybiškai atliko savo darbą, neliko abejingi, padėjo. Vaikai man sakė, kad geriau ir nuoširdžiau dirbančių medikų dar nėra matę. O juk mano dukra pati dirba policijoje ir medikų darbą iš arti labai dažnai mato. Tik per tą visą sumaištį nespėjo įsidėmėti GMP brigados numerio ar dirbusių medikų pavardžių… Norėtume labai nuoširdžiai jiems padėkoti, kad tokie darbai neliktų nepastebėti, nes tai buvo žmonės, kurie tikrai nuoširdžiai dirba savo darbą… Taip pat padėkoti gatvėje priėjusiai moteriai, kurios vardo nespėjo paklausti, už tai, kad neliko abejinga ir padėjo patekus į bėdą“, – gerų žodžių negailėjo 15min pašnekovas, vildamasis, kad per žiniasklaidą jie pasieks ir pagrindinius adresatus.

Dzūką apžavėjo sostinės greitoji pagalba: gal pažeidė instrukcijas, bet toks žmogiškumas – neregėtas
2023 01 13, 13:49 Saulius Chadasevičius Teisėsaugos aktualijų žurnalistas

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/dzuka-apzavejo-sostines-greitoji-pagalba-gal-pazeide-instrukcijas-bet-toks-zmogiskumas-neregetas-56-1994190?copied

image_print