Spalio 25 d. dalyvavome Saugos kompleksinėse pratybose „Reagavimas ir padarinių likvidavimas viešojoje geležinkelio infrastruktūroje įvykus keleivinio traukinio nuriedėjimui“. Imituotos ekstremaliosios situacijos valdymui  GMP stotyje  buvo sukurta speciali pajėgų valdymo darbo vieta. Pratybos organizuotos siekiant įvertinti avarinių atvejų ir ekstremalių situacijų valdymo planų veiksmingumą, peržiūrėti reagavimo į avarinių atvejų ir ekstremalių situacijų procedūras, išsiaiškinti, ar pakanka išteklių ir kitų priemonių avariniams atvejams ir ekstremalioms situacijoms valdyti bei patikrinti avarinių atvejų ir ekstremalių situacijų valdyme dalyvaujančių darbuotojų pasirengimo lygį.

Imituota situacija geležinkelio tarpstotyje Naujoji Vilnia – Kyviškės:
Keleivinis traukinys Nr. 656 (Vilnius – Kena) važiuodamas tarpstočiu N. Vilnia – Kyviškės 15 km 2 pk. dėl netinkamos kelio techninės būklės nuriedėjo nuo bėgiu vienu vežimėliu, pažeista kontaktinio tinklo atrama. Keleiviniame traukinyje buvo 18 keleivių, yra 3 sužeisti keleiviai, iš jų du keleiviai sužeisti sunkiai, sužeistas traukinio mašinistas. Pažeistas kontaktinis tinklas. Traukinio pakėlimui reikalingas kranas. Traukinyje kilo gaisras.

GMP dispečerinė sulaukė BPC skambučio apie ekstremalų įvykį. Į Įvykio vietą išsiųsta GMP brigada. Pajėgų valdymą perėmė tam tikslui sukurtos darbo vietos darbuotojas. Įvykio vietoje  vyko evakuotų pacientų rūšiavimas, pagalbos teikimas. Pacientai buvo transportuojami į sužeidimų pobūdį atitinkančias gydymo įstaigas.

Tokio pobūdžio tarpinstitucinės ekstremaliųjų situacijų valdymo pratybos turi neabejotiną praktinę naudą bei skatina ieškoti tobulesnių sprendimų efektyvesniam situacijų valdymui.

image_print