2022 m. rugsėjo 27 d. VšĮ greitosios medicinos pagalbos stotyje lankėsi Sakartvelo delegacija, sudaryta iš Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldžių institucijų (Nacionalinio ligų kontrolės ir visuomenės sveikatos centras, Ekstremalių situacijų koordinavimo ir skubios pagalbos centras), Vidaus reikalų ministerijos, Ūkio ir darnaus vystymosi ministerijos ir Regioninės plėtros ir infrastruktūros ministerijos atstovų.

Vizito metu Sakartvelo delegacija domėjosi GMP paslaugų teikimo organizavimu, įstaigos naudojamomis informacinėmis sistemomis. Ypatingai svečius domino su eismo įvykiais susiję iškvietimai ir pagalbos teikimas kompleksinio įvykio metu nuo įregistravimo iki paciento perdavimo ligoninių priėmime. GMP dispečerinės ir operatyvinės pagalbos darbuotojai dalinosi gerąja praktika. GMP paslaugų organizavimo ypatumai sulaukė svečių susidomėjimo ir lūkesčio bendradarbiauti. Sakartvelo delegacija lankysis ir kitose Lietuvos institucijose, domėsis eismo įvykių metu patirtų traumų registravimo bei pacientų aptarnavimo, traumų prevencijos veikla Lietuvoje.

Susitikimą inicijavo Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Kelių tyrimo institutas kartu su Lenkijos Respublikos Plėtros fondų ir regioninės politikos ministerija, Valstybinių kelių ir greitkelių generaliniu direktoratu ir kitomis Lenkijos Respublikos institucijomis bei Italijos tvarios infrastruktūros ir mobilumo ministerija, įgyvendina Europos Sąjungos Dvynių projektą „Parama kuriant išsamią kelių eismo saugumo duomenų bazę ir toliau gerinant kelių eismo saugumo valdymą Sakartvele“, kurio tikslas – pagerinti kelių eismo saugumo politikos formavimo gebėjimus instituciniu lygmeniu, eismo įvykių duomenų rinkimo kokybę ir analizės metodus. Įgyvendinant minėtą projektą siekiama pasidalinti Lietuvos gerąja patirtimi su Sakartvelo kompetentingomis institucijomis, taip prisidedant prie Sakartvelo pasirengimo tapti kandidate į Europos Sąjungos narystę. VILNIUS TECH Kelių tyrimo institutas dirba projekto dalyje, susijusioje su traumų, patirtų įvykių metu, registravimu, kaupimu ir administravimu bei jų efektyvesniu panaudojimu sprendžiant eismo saugumo klausimus.

image_print