2022 birželio 28 d. GMP stoties prieigose vyko spaudos konferencija „Antroji pagalba“. Renginio tikslas, – priminti pirmosios pagalbos mokymosi svarbą ir paskatinti visuomenę išdrįsti prieiti prie sunegalavusio žmogaus ir atlikti paprastus, bet tuo momentu galbūt lemtingus veiksmus. Spaudos konferencijos organizatoriai Lietuvos Raudonojo kryžiaus atstovai visuomenės dėmesį siekė atkreipti neįprastu būdu – pristatydami antrosios pagalbos rinkinį (žvakė, nuotraukos rėmelis, urna, lavonmaišis), kurio neabejotinai prireiktų, jeigu pirmoji pagalba nebūtų suteikta.


Kiekvieną dieną žmonių gyvybes gelbėjantys GMP medikai pastebi, kad žmonės nesuteikia pirmosios pagalbos, kadangi  nepasitiki savo žiniomis ar baiminasi, kad netaisyklingi veiksmai gali pakenkti žmogui. Tačiau didžiausia klaida yra – nieko nedaryti. Tavo veiksmai =  gyvybė. Neveikimas = mirtis. Kaip galima pakenkti mirusiam žmogui?  Viskas, kas blogiausia jau įvyko.  Galima tik padėti.  Kiekviena minutė svarbi.  Kuo daugiau žinių turime ir pasitikime savimi, tuo daugiau tikimybės jog gyvybę pavyks išsaugoti.

GMP dispečeriai per mėnesį sulaukia apie 30 – 40 skambučių apie kritinės būklės asmenis, kada tenka telefonu teikti pirmosios pagalbos instrukcijas kol atvyks GMP brigada. Skambinantis dažniausiai būna streso būsenoje, todėl  GMP dispečeriai teikia labai aiškias ir paprastas instrukcijas kaip gaivinti ligonį. Pokalbio su dispečere trukmė GMP brigados atvykimo laikui reikšmės neturi, GMP brigada išvyksta vos užfiksavus būtinus duomenis.

Žmonės, išklausę pirmosios pagalbos mokymus įsitikinę savo sugebėjimais, žino kaip elgtis kritinėse situacijose (ne tik gaivinime), Jie NEDVEJOJA , o efektyviai išnaudoja lemiamas sekundes. Ypatingai pirmosios pagalbos kursai svarbūs žmonėms, kurie dėl nepasitikėjimo savo jėgomis bijo prieiti ir prisiliesti, pvz., prie gulinčio žmogaus.

GMP stoties l.e. direktorės pareigas Natalija Jasinskienė atkreipia dėmesį, kad labai svarbu tiesiog nebūti abejingais,- matant gulintį asmenį nebijoti prieiti, pajudinti, pakalbinti pasiteirauti ar reikalinga pagalba ir tik tuomet, kai nesulaukiate atsako, kviesti GMP ir vadovautis teikiamomis instrukcijomis. Kelios tam skirtos minutės gali išgelbėti gyvybę arba išvengti bereikalingo kvietimo. Laukiant GMP brigados labai svarbu pabūti šalia, net jeigu blogai pasijutęs žmogus yra sąmoningas. Būklė gali pakisti, GMP brigadai gali prireikti patikslinti vietą ar informaciją.

Daugiau informacijos TV3 video reportaže:
https://play.tv3.lt/Ghost%202/tv3-zinios-naujausios-apklausos-beveik-puse-apklaustuju-salies-gyventoju-nemoketu-suteikti-pirmosios-pagalbos,clip-4377596

image_print